Návštěvy u přátel


1_1

Návštěva u př.Baláže v Rožínce. Debata nad malým skalním výchozem vrstevnaté skalky. Podobným stylem zamýšlí př.Baláž přestavět celou svou skalku.
Foto : M.Doležal


2_1

Skalka př.Pelantové ve Žďáru n./Sázavou.
Foto : M.Doležal


8_1

Tzv. “závrt” v areálu arboreta VŠ zemědělské v Brně.
Foto : M.Doležal


6_1

Na návštěvě u př.Vlasáka v Bořanovicích u Prahy. Jeho skalka je vzorem pro ty, kterým záleží nejen na pěstitelských úspěších, ale i na estetické úrovni skalky. Záběry z této skalky se pravidelně objevují v odborných článcích i knihách, včetně zahraničních. Ota Vlasák je propagátorem stavby tzv.vrstevnatých skalek a spoluautorem knihy o stavbě skalek.
Foto : M.Doležal

4_1

Záběr ze skalky př.Vlasáka. Geniální práce s kamenem a rostlinami.
Foto : M.Doležal

3_1

Kostru skalky tvoří obrovské žulové balvany. Na místo byly dopraveny autojeřábem. Všechno ostatní je výsledek práce lidských rukou a mimořádného talentu.
Foto : M.Doležal


1_1

Na návštěvě u př.Grulicha v Sedloňově. V pozadí je vidět "skalka" o kterou se př.Grulich s neuvěřitelnou vitalitou stará. Tento mohutný skalní výchoz mu naservírovala sama příroda hned za domem. Stačila k tomu jedna větrná smršť, která ze skály smetla vzrostlé stromy. Snad to byla odměna za to, že pod skálou vybudoval obdivuhodnou přírodní okrasnou zahradu s jezírky, horskými potůčky, loučkami a pochopitelně i skalkami.
Foto : M.Doležal

2_1

Celkový pohled na hlavní část zahrady př.Grulicha - skálu. Impozantní pohled, a to nejsou vidět tisíce rostlin, které na ni př.Grulich vysázel. Některá místa osazoval zavěšen na horolezeckém laně.
Foto : M.Doležal

8_1

Naše výprava těsně pod vrcholem skalky.
Foto : M.Doležal


6_1

Debata nad rostlinami u př. Šťástkové v Dobrušce.
Foto : M.Doležal


4_1

Pro někoho květináče naskládané v dřevěné ohradě, pro nás otevřená pokladnice plná skvostů. Naše výprava nad množárnou př. Jílkové.
Foto : M.Doležal


3_1

Také skalka př.Řeháčka je pravidelně kontrolována našimi zástupci. Jeho pěstitelské zkušenosti jsou pro nás pak stálým zdrojem informací.
Foto : M.Doležal


1_1

Vápencová vrstevnatá skalka ve výstavním areálu pražského Klubu skalničkářů.
Foto : M.Doležal


Poslední aktualizace:11.12.2018

Copyright © Klub skalničkářů Brno

webmaster: Petra Roznosová, Jiří Roznos
www.FOTOJE.cz


skalnickář